Haber Servisi Amasya Üniversitesi Kımızlı ‘Hoş Geldiniz’ Toplantısı
Yemek Siparişi | Çiçek Siparişi | Sinema | Seyahat | Etkinlikler
Ana Sayfa | Hakkımızda | İletişim
Bu Reklamın Süresi Dolmuştur.

Reklam Ayarlarınızı Düzenleyiniz.
OfoSoft Web TasarımÜye Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre Şifrenizi hatırlamıyorsanız Burayı Tıklayınız.
3 + 1 = Yandaki Sayıların Toplamını Yazınız.
Üye Olmak Için Tıklayınız.


Bu Reklamın Süresi Dolmuştur.

Reklam Ayarlarınızı Düzenleyiniz.

OfoSoft Web TasarımDuyurular

OfoSoft Web TasarımKöşe Yazarları

Yazar Eklenmemiştir.


OfoSoft Web TasarımSinemalarda Ne Var?
 Anketimiz
www.amasyakent.com sizce tarafsız mı?
Tarafsız buluyorum
%57,6
Taraflı davranıyor
%23,9
Fikrim yok
%18,4
Toplam Oy : 765
   

Reklam Alanı
11

 Kımızlı ‘Hoş Geldiniz’ Toplantısı 
''Öğrencilerimiz Birer Kültür Elçisi''
 
 
Tarih
:
03.10.2013
Güncellenme
:
03.10.2013
Kategorisi
:
Amasya Üniversitesi
Alt Kategorisi
:
Okunma
:
547260
Yorum
:
0
Kaynak
:
Site Editörü
Kımızlı ‘Hoş Geldiniz’ Toplantısı
Amasya Üniversitesinde öğrenim gören yabancı uyruklu öğrenciler "Yabancı Uyruklu Öğrenci Ofisi"  tarafından organize edilen toplantıda bir araya geldi. Öğrencilere geldikleri coğrafyaların yaygın içeceği olan kımız ikram edildi. Amasya Üniversitesinde Türkmenistan, Kırgızistan, Gürcistan ve Azerbaycan'dan öğrenciler  halen öğrenim görmekteler.
Yabancı öğrencilere Amasya Misafirperverliği
Öğrenciler Amasya ve Amasya Üniversitesi hakkındaki ilk izlenimlerini, şehirden ve üniversiteden beklentilerini anlattılar. Oldukça samimi bir ortamda gerçekleşen toplantıda, Üniversite Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay, 2012-2013 akademik yılı içinde ilk defa yabancı uyruklu öğrenci aldıklarını ve bu yıl için ise fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokullarımıza yeni kayıt yaptıran öğrencilerimizle öğrenci sayılarının önemli derecede arttığını söyledi. Ayrıca, yabancı uyruklu öğrencilerin, yurt, barınma ve burslar konusunda bilgilendirildiği toplantıda öğrenciler üniversitedeki akademik, idari personelin ve öğrenci arkadaşlarının kendilerini sahiplenmelerinden dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdiler.
''Öğrencilerimiz Birer Kültür Elçisi''
Rektör Orbay, "Üniversitemiz de yükseköğrenim görecek yabancı uyruklu öğrencilerin öğrenim hayatlarını kolaylaştırabilmek için gerekli akademik ortamın hazırlanması ve üniversiteye kolaylıkla uyum sağlayabilmeleri amacıyla "Yabancı Uyruklu Öğrenci Ofisi" faaliyete geçirdik. Üniversitemizde öğrenim görmek için başvuran veya kayıt yaptıran yabancı uyruklu öğrencilerin sosyal ve kültürel alandaki ihtiyaçlarının karşılanması, barınma ve özellikle uyum sorunlarını görüp, muhtemel soruların çözülmesi ile birlikte kontenjanları her yıl kademeli olarak arttırmayı düşünüyoruz. Amasya Üniversitesini dünya üniversiteleriyle bilim, sanat ve kültür alanında rekabet edebilecek düzeye getirebilmemizin yolu, uluslararası ilişkilerimizi geliştirmemizle mümkündür. Farklı ülkelerden gelen öğrencilerin kendi ülkelerinden taşıdıkları kültürel, eğitimsel deneyimler bizim öğrencilerimizin de sosyal anlamda kendilerini geliştirmelerine de katkı sağlayacağını düşünüyoruz." dedi.
Amasya'ya gelecek yabancı uyruklu öğrencilerin birer doğal turizm ve kültür elçisi olarak da görülmesi gerektiğini belirten Rektör Orbay, "İlimizin kültürel, tarihi, turistik yönlerini öğrenen yabancı uyruklu öğrenciler, kültür-turizm elçisi olacaklar ve kendi ülkelerinde ilimizi tanıtacaklardır. Amasya'nın en güzel şekilde tanıtılması ve hak ettiği turizm potansiyeline ulaşabilmesi üniversitemizin de öncelikleri arasındadır. Bu bakış açısıyla, Amasya'ya gelen yabancı uyruklu öğrenciler şehrimizin turizmin potansiyelinin gelişmesine de katkı sağlayacaktır." ifadesini kullandı.
Satır içi resim 1

        Içeriği Paylasın Butonu    
 Habere Ait Yorumlar                                                  Toplam Yorum Sayısı : 0

Henüz Yorum Yazılmamıştır...
abaragambimumbara
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Telif Hakkı 2012-2013 AmasyaRehberim.Com'a Aittir. Her Hakkı Saklıdır.
Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.
Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.Gitmek İçin Tıklayınız.


AmasyaRehberim.Com adresi üzerinde bulunan fotoğraf ve bilgiler izinsiz kullanılamaz.
PageRank Checker

Sitede yer alan kullanıcı yorumları üyelik sözleşmesinde kabul edildiği şekilde yorum yapan üyenin şahsi düşünceleridir.
Bu sitenin alt yapısında OfoSoft Web Tasarım tarafından geliştirilen OfoSoft Şehir Rehberi Sistemi kullanılmaktadır.
Bu siteden en iyi görüntüyü 1024*768 ve üzeri ekran çözünürlüğünde alabilirsiniz. Tavsiye edilen internet tarayıcımız Mozilla Firefox'dur.

Sayfanın Yüklenme Zamanı : 2,96875 saniyedir.

Sayfayı Tekrar YükleSayfayı Yenileyerek Yükle